15 czerwca 2009 08:01

Mistrzostwa Polski w Boulderingu – finały, Kraków 2009

W niedzielę, 14 czerwca, rozegrano finałową część zawodów o Mistrzostwo Polski w Boulderingu. Południowe półfinały wyłoniły szóstkę panów, zapowiadając ciekawe wieczorne rozstrzygnięcia w krakowsko-warszawskiej konfiguracji.

Publiczność Mistrzostw Polski 2009 (fot. Maciek Oczko Marmot/wspinanie.pl)

Konkurencję kobiecą wygrała natomiast bezapelacyjnie, pokonując wszystkie 4 bouldery od przystawki, Agata Wiśniewska! Dość nietypowo zakończyła się walka o pozostałe miejsca podium, bowiem aż 3 panie zajęły 2 miejsce ex aequo. I tak tytuł Wicemistrzyń Polski zdobyły – Monika Prokopiuk, Klaudia Buczek i Joanna Zakrzewska. Cała trójka pokonała 3 przystawki w pierwszej próbie.

Mistrzyni Polski Agata Wiśniewska
(fot. Maciek Oczko Marmot/wspinanie.pl)

Klaudia Buczek – 2. miejsce

Joanna Zakrzewska

W zmaganiach panów wygrał Piotr Bunsch, który jako jedyny wspiął się na 3 bouldery. Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Mecherzyńskiemu-Wiktorowi, który zaliczył 2 topy. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył broniący tytuły Marcin Wszołek, ustępując Andrzejowi o jedną próbę.